اظهارات اوباما در محکومیت حادثه تروریستی زاهدان

شنبه 26 تیر 1389 07:34 ب.ظنویسنده : الهام

 
بی بی سی خبر داد:

باراک اوباما، رئیس جمهوری آمریکا انفجارهای مسجد جامع زاهدان را قویا محکوم کرد و "قتل غیرنظامیان بیگناه را در محل عبادتشان" جرمی غیرقابل تحمل دانست.

او روز جمعه ۲۵ تیر با صدور بیانیه ای "همه اشکال تروریسم" را محکوم کرد و افزود: "آمریکا در کنار خانواده ها و کسانی که عزیزانشان کشته و مجروح شده اند و نیز در کنار مردم ایران در مقابل این بی عدالتی ایستاده است."

بی بی سی افزود:پیش از او وزیر امور خارجه آمریکا، سرپرست سیاست خارجی اتحادیه اروپا و معاون وزارت امور خارجه انگلیس در اظهارنظرهای جداگانه ای "حملات تروریستی" زاهدان را محکوم کردند و خواهان محاکمه عاملان این حملات شدند.

همچنین در واکنشی مشابه، کاترین اشتون، سرپرست سیاست خارجی اتحادیه اروپا این حملات را "بزدلانه" توصیف کرد.

دفتر خانم اشتون در بیانیه ای اعلام کرد که او از شنیدن این خبر "شوکه" شده است.

در ادامه این بیانیه آمده است: "خانم اشتون این حملات تروریستی بزدلانه را شدیدا محکوم می کند و معتقد است که چنین حملاتی به هیچ عنوان قابل توجیه نیست. او همچنین به کسانی که عزیزان خود را در این حادثه از دست داده اند تسلیت می گوید".

آلیستر برت، معاون امور خاورمیانه و جنوب آسیای وزارت خارجه انگلیس نیز گفت: "بریتانیا این قساوت را به شدت محکوم می کند؛ عاملان این انفجارها با هدف قرار دادن یک مسجد شلوغ جان نمازگزاران و عابران بی گناه را گرفتند. ما با اعضای خانواده کشته شدگان و مجروحان حادثه ابراز همدردی می کنیم".

دولت های فرانسه و ایتالیا هم به طور جداگانه انفجارهای زاهدان را محکوم کرده اند.


برچسب ها: بی بی سی ، انفجارهای مسجد جامع زاهدان ، باراک اوباما ، رئیس جمهوری آمریکا ، وزیر امور خارجه آمریکا ، "حملات تروریستی" زاهدان ، "حملات تروریستی" ، تروریسم ، انفجارهای زاهدان ، حادثه تروریستی زاهدان ،
آخرین ویرایش: - -

 

 
شبکه اجتماعی فارسی کلوب | Buy Mobile Traffic | سایت سوالات