دیدار تیم ملی ایران برابر اوکراین لغو شد

یکشنبه 3 مرداد 1389 08:44 ق.ظنویسنده : الهام

 

 سرپرست کمیته روابط بین الملل فدراسیون فوتبال از لغو دیدار برابر اوکراین خبر داد و گفت: اوکراینی‌ها در ایمیل خود بابت لغو دیدار با تیم ملی کشورمان عذرخواهی کرده بودند که ما هم نامه‌ای اعتراض آمیز به فدراسیون فوتبال این کشور ارسال و تاسف خود را ابراز داشتیم...

براساس توافق کمیته روابط بین الملل فدراسیون فوتبال کشورمان با فدراسیون فوتبال اوکراین قرار بود تیمهای ملی دو کشور طی ماه‌های اوت 2010 و فوریه 2011 دو دیدار دوستانه برگزار کنند.

نخستین دیدار نیز به میزبانی تیم اوکراین باید روز چهارشنبه 11 اوت 2010 (20 مرداد 1389) در شهر کی‌یف برگزار می شد.

تا 48 ساعت گذشته تیم ملی فوتبال اوکراین حریف تدارکاتی تیم ملی فوتبال کشورمان بود اما با ایمیلی که روز پنجشنبه از فدراسیون فوتبال اوکراین به کمیته روابط بین الملل فدراسیون فوتبال آمد، قرار این دیدارهای دوستانه کنسل شد.

عباس ترابیان، سرپرست کمیته روابط بین الملل فدراسیون فوتبال در این خصوص به خبرنگار مهر، گفت: زمانی که با فدراسیون فوتبال اوکراین برای برگزاری دیدار دوستانه در تاریخ 20 مردادماه وارد مذاکره شدیم، فدراسیون فوتبال این کشور یک قرارداد ناتمام با فدراسیون فوتبال هلند داشت که حتی در سایت فیفا نیز بدان اشاره شده بود اما به دلیل اختلافاتی برگزاری این بازی در هاله‌ای از ابهام قرار گرفته بود.

وی در ادامه افزود: پس از آنکه از تمایل فدراسیون فوتبال اوکراین برای دیدار دوستانه با تیم ملی فوتبال کشورمان باخبر شدیم، مذاکرات با فدراسیون فوتبال این کشور را به مکاتبات تبدیل کردیم که مدارک آن در کمیته روابط بین الملل فدراسیون موجود است.

سرپرست کمیته روابط بین الملل فدراسیون فوتبال یادآور شد: مسئولان فدراسیون فوتبال اوکراین برای برگزاری با تیم ملی ایران در تاریخ 20 مرداد ابراز علاقه کردند ما هم زمانی که تمایل آنها را دیدم بحث مالی را مسکوت نگاه نداشتیم و از اوکراینی‌ها خواستیم که دو بازی رفت و برگشت با تیم ملی کشورمان برگزار کنند. بازی رفت در روز 20 مرداد 1389 در اوکراین و دیدار برگشت روز 9 فوریه 2011 (20 بهمن 1389) در تهران باید برگزار می شد.

ترابیان خاطرنشان کرد: تا روز پنجشنبه مشکلی از بابت برگزاری این دو دیدار دوستانه وجود نداشت اما در این روز به یکباره یک ایمیل از فدراسیون فوتبال اوکراین به کمیته روابط بین الملل فدراسیون فوتبال آمد که طی آن از برگزاری دیدار دوستانه با تیم ملی ایران عذرخواسته بودند. براساس اعلام اوکراینی‌ها قرارداد بازی با تیم ملی فوتبال هلند مجددا برای فدراسیون فوتبال این کشور به جریان افتاده و قرار است آنها در تاریخ 20 مرداد به مصاف نایب قهرمان جام جهانی 2010 بروند.

وی در خاتمه تصریح کرد: اوکراینی‌ها در ایمیل خود از بابت لغو دیدار دوستانه با تیم ملی فوتبال کشورمان بسیار عذرخواهی کرده بودند ما هم در جواب ایمیل آنها نامه‌ای اعتراض آمیز به فدراسیون فوتبال این کشور ارسال کرده و تاسف خود را از لغو این دیدار دوستانه ابراز داشتیم.


برچسب ها: خلیج فارس ، persian gulf ، خلیج همیشه فارس ، کمیته روابط بین الملل فدراسیون فوتبال ، فدراسیون فوتبال ، دیدار تیم ملی ایران برابر اوکراین ، دیدار تیم ملی ایران برابر اوکراین لغو شد ، لغو دیدار تیم ملی ایران برابر اوکراین ، حریف تدارکاتی تیم ملی فوتبال ، عباس ترابیان ، سایت فیفا ، نایب قهرمان جام جهانی 2010 ، جام جهانی 2010 ، لغو دیدار دوستانه تیم ملی فوتبال ، لغو دیدار دوستانه با اوکراین ، لغو دیدار دوستانه ،
آخرین ویرایش: شنبه 2 مرداد 1389 11:49 ب.ظ

 

 
شبکه اجتماعی فارسی کلوب | Buy Website Traffic | Buy Targeted Website Traffic