تصاویر سه بعدی راهی برای کنترل سرعت رانندگان

جمعه 26 شهریور 1389 03:48 ق.ظنویسنده : الهام

 

گروهی فعال ایمنی ترافیک در کانادا با نصب تصاویری سه بعدی بر روی خیابان‌های نزدیک به مدارس قصد دارند با تغییر دادن نگرش راننده‌ها، رفتار آنها را درباره سرعترانندگی و احتیاط بیشتر تغییر دهند...

اگر در هنگام رانندگی در خیابانی در نزدیکی یک مدرسه دختربچه‌ای را ببینید که به دنبال توپ خود جلوی خودروی شما پریده است، چه عکس‌العملی از خود نشان می‌دهید؟

یک گروه ایمنی در کانادا امیدوارند راننده با دیدن چنین صحنه‌ای از سرعت خود بکاهد و درباره میزان سرعت خودروی خود در محدوده مدارس فکر کند. اما منتقدان معتقدند چنین تصویری می‌تواند راننده‌ها را ترسانده و منجر به بروز تصادف شود.

با این حال سالانه ۴۰۰ مرگ و میر ناشی از تصادف با خودروها در بریتیش کلمبیای کانادا، خطر سرعت در رانندگی را جدی‌تر از آن خواهد کرد که گروه Preventable از طرح کشیدن تصاویر سه بعدی در خیابان‌های مشرف به مدارس برای جلب توجه و کاهش سرعت راننده خودروها منصرف کند.

.

 

 

 

 

 

.

این گروه، تصاویر سه بعدی دختر بچه‌ای را که در حال دویدن به دنبال یک توپ است را با همکاری شرکت ایمنی ترافیک BCAA فراهم آورده است. این تصویر از فاصله ۱۵ متری شکلی سه بعدی به خود می‌گیرد و این ویژگی تا زمانی که خودرو به فاصله سه متری از تصویر برسد، پابرجا خواهد ماند اما از فاصله سه متر به بعد راننده متوجه نقاشی بودن تصویر خواهد شد.

به گزارش خبرگزاری مهر، اکنون گروه Preventable (قابل پیشگیری) به منظور بررسی تاثیر این تصاویر بر روی راننده‌ها و دیدن عکس‌العمل آنها، تصاویر را تحت نظر گرفته‌اند. به گفته سخنگوی این شرکت برای تغییر دادن رفتار انسان‌ها باید نگرش آنها را نسبت به موضوعی تغییر داد و گاه برای تغییر دادن نگرش باید با افراد مقابله کرد.


برچسب ها: بهترین عکس ، بهترین عکسها ، تازه ها ، تصاویر خلاقانه ، تصاویر سه بعدی ، توپ ، جالب ، جدید ، جدید ترین عکس ، دنیای عکس ، دیدنی روز ، دیدنی های روز ، راننده ، رانندگان! ، راهی برای کنترل سرعت رانندگان! ، سایت عکس ، سرعت ، سرعت رانندگان! ، طنز ، عكس های جالب ، عکس ، عکس باحال ، عکس برتر ، عکس جالب ، عکس جدید ، عکس داغ ، عکس دیدنی ، عکس روز ، عکس زیبا ، عکس زیبا و دیدنی ، عکس سه بعدی راهی برای کنترل سرعت رانندگان ، عکس عکس ، عکس قشنگ ، عکس منتخب ، عکس های برتر ، عکس های جالب ، عکس های خلاقانه ، عکس های خلاقانه و هنری ، عکس های دیدنی ، عکس های عجایب ، عکس های متفاوت ، عکس های متفاوت و جالب ، کنترل سرعت رانندگان ، خلیج فارس ، persian gulf ، p30rama.mihanblog ، p30rama ، p30rama.com ، مرجعی برای تمام سلیقه ها ، خلیج همیشه فارس ،
آخرین ویرایش: - -

 

 
شبکه اجتماعی فارسی کلوب | Buy Mobile Traffic | سایت سوالات