گلایه فرزند اخوان ثالث و کتاب‌هایی که مجوز نمی‌گیرند

سه شنبه 31 فروردین 1389 06:51 ب.ظنویسنده : الهام

 

زرتشت اخوان ثالث با بیان اینکه کتاب «مجموعه آثار مهدی اخوان‌ثالث» و قسمت سوم «مجموعه مقالات» که چند وقتی است در انتظار دریافت مجوز انتشار هستند از رسیدن به نمایشگاه بازماندند, گلایه کرد: متاسفانه به رغم آنکه منزل مسکونی اخوان به عنوان اثر ملی به ثبت رسیده است اما تاکنون هیچ اقدام موثری در زمینه بهره‌برداری از آن صورت نگرفته و تکلیف ما در این زمینه مشخص نیست.

http://www.p30rama.mihanblog.com/

زرتشت اخوان‌ثالث که به تازگی کار ویرایش یادداشت‌های مهدی اخوان‌ثالث بر «امثال و حکم» علامه دهخدا را به پایان رسانده است از انتشار صدا و تصویر جدیدی از پدرش خبر داد.

فرزند مهدی اخوان‌ثالث و مدیر انتشارات زمستان به فارس، گفت: متاسفانه به رغم به پایان رسیدن کار ویرایش یادداشت‌های مرحوم اخوان که قرار است با عنوان «ذیلی بر امثال و حکم دهخدا» منتشر شود، این کتاب به نمایشگاه امسال نمی‌رسد.

وی همچنین عنوان کرد: کتاب «مجموعه آثار مهدی اخوان‌ثالث» و قسمت سوم «مجموعه مقالات» که چند وقتی است در انتظار دریافت مجوز انتشار هستند نیز از رسیدن به نمایشگاه بازماندند و تقریبا هیچ کتاب تازه‌ای از مرحوم اخوان در نمایشگاه امسال عرضه نمی‌شود.

وی ابراز امیدواری کرد که در سال جاری، این آثار و نیز 4، 5 کتاب منتشر نشده اخوان به همراه صدا و تصویر تازه‌ای که تاکنون در جایی نمایش داده نشده‌اند، بتوانند به بازار کتاب راه پیدا کنند. وی با بیان اینکه تاکنون کار انتخاب و ویرایش صدا و تصویر به جا مانده از اخوان ثالث انجام نگرفته است، تصریح کرد: به همین دلیل و نیز به سبب کیفیت نامناسب سیستم‌های صوتی و تصویری آن زمان، مدت زمان این صداها و تصاویر به درستی مشخص نیست.

فرزند زنده‌یاد مهدی اخوان‌ثالث در پایان با ابراز گلایه از نامشخص بودن وضعیت منزل مسکونی اخوان، خاطرنشان کرد: متاسفانه به رغم آنکه این خانه به عنوان اثر ملی به ثبت رسیده است اما تاکنون هیچ اقدام موثری در زمینه بهره‌برداری از آن صورت نگرفته و تکلیف ما در این زمینه مشخص نیست.

برچسب ها: زرتشت اخوان ثالث ، اخوان ثالث ، مهدی اخوان ثالث ، مجموعه آثار مهدی اخوان‌ثالث ، آثار مهدی اخوان‌ثالث ، یادداشت‌های مهدی اخوان‌ثالث ، زمستان ، کتابهای مهدی اخوان ثالث ، شعرهای مهدی اخوان ثالث ،
آخرین ویرایش: - -

 

 
شبکه اجتماعی فارسی کلوب | Buy Website Traffic | Buy Targeted Website Traffic