تفاوت 180درجه ای نظر مجری تلویزیون با همسرش راجع به یک کتاب

دوشنبه 6 اردیبهشت 1389 10:16 ب.ظنویسنده : الهام

 
در حالی که شجاعی مهر از خواندن یک رمان که تصویرگر مقاومت جانانه یک زن در برابر ناملایمات زندگی است به وجد آمده و آن را بسیار تاثیر گذار می داند، همسرش درباره همین رمان می گوید: پس از مطالعه این رمان به حدی ناراحت شدم و گریه کردم که حالم بد شد و از خواندنش پشیمان شدم زیرا آدم را افسرده می کند! نفیسه طاهری، همسر هرمز شجاعی مهر در گفتگو با خبرآنلاین، گفت: من بیشتر به رمان، شعر و کتاب های تاریخی علاقه مندم و اولویت اولم در نمایشگاه امسال نیز کتاب هایی در همین حوزه خواهد بود.

وی در این گفتگو که همسرش نیز خبرآنلاین را همراهی می کرد، اضافه کرد: رمان « نقطه تسلیم» که آقای شجاعی مهر اشاره کردند را هم خودم برای اولین بار به ایشان معرفی کردم. از داستان این کتاب خیلی خوشم آمد اما اعصابم را داغون کرد و تاثیر بدی رویم گذاشت. پس از مطالعه این رمان به حدی ناراحت شدم و گریه کردم که حالم بد شد و از خواندنش پشیمان شدم زیرا آدم را افسرده می کند!

وی اضافه می کند: رمان نویس های ما زیبا می نویسند اما متاسفانه برای تحریک احساسات خانم های ایرانی، نقطه ضعف عاطفی آن ها را اشاره می روند.
خانم طاهری ادامه داد: الان دیگر با این وضعیت سعی می کنم بیشتر به مطالعه کتاب های تاریخی به خصوص تاریخ دوره قاجار بپردازم زیرا خیلی دوست دارم درباره خانم های آن زمان، مطالب بیشتری بدانم به همین دلیل نیزاز رمان « امینه» نوشته مسعود بهنود خیلی خوشم آمد. کتاب « کیمیا خاتون» اثر سعیده قدس که درباره همسر مولاناست را هم اخیرا مطالعه کرده ام. رفتار مولانا با همسرش خیلی برایم جالب و تاثیر گذار بود.


طاهری که بر خلاف شجاعی مهر، تا حدودی تابع جو و تب بازار کتاب است به خبرنگار ما می گوید: من مخصوصا در کتابفروشی ها می ایستم تا ببینم خانم ها و دختر خانم های جوان بیشتر به چه کتاب هایی علاقه نشان می دهند. این روزها رمان « غرور و تعصب» اثر نویسنده انگلیسی خانم جین اوستن خیلی مورد توجه است. خودم هم این کتاب را برای دخترم « ندا» خریده ام اما هنوز نخواندمش...

برچسب ها: نفیسه طاهری ، هرمز شجاعی مهر ، همسر هرمز شجاعی مهر ،
آخرین ویرایش: - -

 

 
شبکه اجتماعی فارسی کلوب | Buy Mobile Traffic | سایت سوالات